Застосування плану рахунків бухгалтерського обліку в Україні

Дата: 05.10.2015
Автор: ITUA
Время чтения: ~5 минут

Застосування плану рахунків бухгалтерського обліку в Україні

Бухгалтерський облік на кожному підприємстві — це контроль над всією фінансовою частиною. Тому, при його складанні, необхідно дотримуватися основних правил. Таким є план рахунків бухгалтерського обліку в Україні. Їх застосовують з року в рік. Такі правила видаються Міністерством фінансів України. Щороку їх публікують і вказують відмінності, якщо такі є. Так план бухгалтерських рахунків в Україні за 2012 має деякі зміни і доповнення, які закріплені відповідною структурою.

Структура

План рахунків бухгалтерського обліку в Україні складається з різних рахунків і схем. Вони і формують всю інформацію. Також тут є номери і назви рахунків (першого і другого порядку).

Код складається із:

  • класу рахунку;
  • синтетичного рахунку;
  • субрахунку.

Кожна з цих складових має певну цифру. Для ведення бухгалтерських документів первинного обліку застосовують код класу і синтетичного рахунку. Субрахунок використовується тоді, коли цього вимагає фінансова діяльність самого підприємства.

Нюанси при використанні різних класів бухгалтерського плану рахунків в Україні:

  1. клас рахунків 0-7 обов’язковий для підприємств будь-якого типу;
  2. клас 9 не застосовується для малих підприємств, а також тих, хто не має наміру використовувати клас 8;
  3. рахунки класу 8 можуть застосовуватися для організацій, які не планують вести комерційну діяльність.

Всі рахунки в плані рахунків України за 2012, які представлені в цій інструкції, розбиті на категорії. Наприклад, облік необроблених активів в Україні належить до першого класу. Кожна з них має рахунки активів або пасивів одного виду. Також вони розділені на рахунки першого порядку, які відповідно і діляться на різні бухгалтерські рахунки.

Застосування

Інструкція плану рахунків в Україні за 2012 має певний порядок, за яким і відбувається бухгалтерський облік, рух грошей всієї організації і надання документації для керівництва і держави. Облікова політика підприємства за 2012 в Україні застосовується для того, щоб існувала єдина схема відображення фінансової діяльності з використанням рахунків. Також потрібно пам’ятати, що для ведення всієї фінансової діяльності підприємства, крім плану рахунків бухгалтерського обліку в Україні, також потрібно звертати увагу і на Положення бухгалтерського обліку.

Якщо вас цікавить обслуговування 1С — наша компанія може допомогти вам у питанні налаштування цього ПО. Просто зв’яжіться з нами і обговоріть з фахівцями відповідну вам модель співпраці!

Планируете будущий проект с нами?
Планируете будущий проект с нами?

Мы всегда рады поделиться своим опытом и помочь вашему бизнесу быстрее развиваться.

Начать работу с нами