CRM-системи для малого бізнесу в Україні

Дата: 07.03.2018
Автор: ITUA
Время чтения: ~6 минут

Якщо на ринку заходить мова про CRM, представники малого бізнесу відразу видаляються з цієї розмови. Вони вважають, що подібне програмне забезпечення їм не знадобиться. Нехай про це думають великі компанії.

Така думка склалося через те, що 10 або навіть 15 років тому на ринку різними інструментами, для побудови тривалих відносин з клієнтами користувалися тільки великі підприємства. Складний інтерфейс, занадто багато інструментів, дороге впровадження СРМ — це далеко не всі причини, чому малий бізнес відмовлявся від таких систем.

Але час давно змінилося, конкуренція на ринку зросла в рази, а це означає, що потрібно боротися за кожного клієнта. Це вже стосується не тільки великого. Для малого бізнесу без допомоги CRM системи не обійтися.

Яку користь принесе використання СРМ системи в компанії?

Деякі представники малого бізнесу до останнього пручаються впровадженню і відкладають його з різних причин. Це тільки посилює процес і потім навіть впровадження системи не допоможе.

Для початку продумайте всі процеси в компанії. Це стане основою для вибору майбутніх інструментів. Все продумали, врахували тонкощі? Тепер готові до використання CRM.

У чому ж вона допоможе:

  • правильне використання клієнтської бази;
  • жоден канал комунікації не буде втрачено;
  • контроль роботи підлеглих.

А тепер більш докладно про користь.

  1. За час своєї діяльності фірма накопичує багато інформації. Через відсутність єдиної бази вона зберігається в різних файлах, і пошук потрібного документа забирає час. Тепер же підлеглі і керівники швидко знайдуть історію потрібного клієнту.
  2. Ви спілкуєтеся з клієнтами через пошту, соціальні мережі, є форми зворотного зв’язку. А ще не забувайте про дзвінки. На обробку всіх каналів йде багато часу, а ще більше буде потрібно, щоб це все внести в єдину базу.

З наявністю програмного забезпечення заявка від клієнта автоматично додасться в базу і жодне звернення не загубиться.

  1. За рахунок наявності мобільного додатка, більше не будете прив’язані до комп’ютера. Головне, наявність інтернету і ви завжди будете на зв’язку.
  2. Безпека і збереження бази. Скільки вже було таких випадків, що багато компаній зазнавали збитків, через звільнених співробітників і зникнення бази. Тепер вся інформація зберігається в одному місці і її неможливо винести.
  3. Автоматизація та систематизація роботи. Мабуть, це головне для будь-якого бізнесу. Тепер співробітники будуть витрачати менше часу на виконання елементарних процесів, вони будуть повністю автоматизовані.

Керівники тут можуть переглядати ефективність роботи кожного співробітника і всього відділу разом.

Ще варто розуміти те, що CRM система — це цілий набір інструментів, який дозволяє повністю поліпшити роботу всієї компанії. У ній зібрано багато інших можливостей, просто необхідно ними навчитися користуватися.

Сучасне ведення бізнесу вже не те, яке було 10 або 15 років тому. Ринок уже давно змінився. А значить, потрібно підлаштовуватися під нові тенденції і вже без програмного забезпечення ніяк не обійтися, ні великому, ні малому бізнесу.

З компанією «ITUA» без проблем для себе підберете відповідну CRM-систему. До того ж фахівці забезпечать її впровадження. Рухаючись в ногу з часом, стаєте лідером у своїй ніші.

Планируете будущий проект с нами?
Планируете будущий проект с нами?

Мы всегда рады поделиться своим опытом и помочь вашему бизнесу быстрее развиваться.

Начать работу с нами