Розробка програмного забезпечення, в чому ж складність?

Дата: 25.06.2013
Автор: ITUA
Час читання: ~9 хвилин

Розробка програмного забезпечення, в чому ж складність?

Розробка програмного забезпечення — це процес, який спрямований на створення і по можливості подальшу підтримку працездатності, гарантування якісної і надійної роботи програмного забезпечення. У цій статті, ми розглянемо основні складності при розробці ПЗ. У другій половині статті, ми розглянемо такі моменти як:

 • Автоматизація магазину;
 • Автоматизація підприємства;
 • Автоматизація кафе.

Отже, перейдемо до основних складнощів, які можуть у вас виникнути при розробці. Як і в багатьох інших сферах, при створенні програм можуть виникнути проблеми з якістю, вартістю та надійністю, так як програми в своєму «тілі» можуть містити більше декількох мільйонів рядків коду, які, як вважає програміст і замовник, повинні працювати завжди правильно. Але при розробці важко враховувати те, що програмне забезпечення має коректно працювати в мінливих умовах.

Розробка програмного забезпечення займає чимало часу, а пов’язано все це з тим, що при проектуванні виникає ряд об’єктивних проблем, які сповільнюють процес створення ПО. Зараз, ми коротко розглянемо найпоширеніші з проблем:

 • Недостатня прозорість виконання

Ця проблема полягає в тому, що при створенні програми важко в будь-який момент часу сказати на якій стадії виконання знаходиться ваш проект або відсоток його готовності. Першоджерелом таких проблем є недостатнє фінансування на стадії проектування, через що потім виникають складнощі при роботі.

 • Недолік контролю

Якщо не вести точну оцінку готовності процесу розробки, то це, як правило, призводить до перевищення термінів розробки. Як наслідок, стає ще складніше навести порядок і оцінити обсяг роботи, що залишилася.

 • Безконтрольні зміни

У замовника часто можуть з’явитися нові ідеї, які він хоче втілити в програму, але часто такі зміни неможливо внести, так як доведеться переробляти всю програму або значну її частину.

Автоматизація магазину , з чого почати?

Якщо говорити простими словами то автоматизація магазину — це процес, при якому робота, яку виконує людина, частково передається машині (комп’ютеру). При цьому людина не виключається з процесу роботи, вона просто контролює сам процес роботи. Як найпростіший приклад, ми можемо розглянути касовий апарат. Раніше касири сиділи з рахунками і підраховували суму вашої покупки. Зараз все набагато простіше і швидше, за всім цим стежить касовий апарат, а касир просто коригує роботу системи.

Для того, щоб максимально спростити роботу касира, розробляють спеціальне програмне забезпечення, яке повинно відповідати таким вимогам:

 1. Простий для освоєння інтерфейс;
 2. Можливість внесення клієнтів і постачальників;
 3. Можливість експорту та імпорту даних;
 4. Реалізація системи знижок;

Автоматизація підприємства , основні завдання і плюси

Необхідність автоматизації виникає при роботі будь-якого підприємства. Це викликано тим, що при зростанні кількості інформації, що зберігається, необхідно все більше персоналу для обслуговування серверів. І для того щоб все працювало злагоджено, необхідна автоматизація.

Тепер розглянемо основні завдання та плюси автоматизації виробництва.

Завдання автоматизації виробництва:

 • Як можна більше підвищити якість товарів і послуг, що надаються;
 • Мінімізація шкоди, який персонал може завдати по необережності;
 • Підвищення ефективності контролю матеріальних баз.

Плюси автоматизації виробництва:

 1. Максимально можливе підвищення працездатності обладнання;
 2. Збільшення якості виробленого товару, контролюючи всі аспекти виробництва;
 3. Автоматизація процесу взаємодії покупців з постачальниками.

Що важливо знати про автоматизацію кафе?

Автоматизація кафе в наш час поступово набирає популярності. Часто питання автоматизації ставлять на одному рівні з вибором концепції самого закладу, а саме його внутрішнього наповнення, естетичного вигляду і набору персоналу. Можна звернути увагу так само на те, що автоматизація процесу обслуговування відвідувачів не залежить від розмірів закладу, що автоматизується. Це говорить про те, що автоматизація застосовується не тільки для кафе, ресторанів, барів.

Автоматизований комплекс повинен зберігати абсолютно всю інформацію про меню, ціни, персонал, розташування тих столиків, які зайняті. Це спрощує роботу офіціантам, а також дає можливість вести облік і подавати на друк рахунок відвідувачів, виробляти різні розрахунки необхідні для технічної складової роботи кафе.

Плануєте майбутній проект з нами?
Плануєте майбутній проект з нами?

Ми завжди раді поділитися своїм досвідом і допомогти вашому бізнесу швидше розвиватися.

Почати роботу з нами