Як і навіщо поліпшити мобільну версію сайту

Дата: 05.04.2018
Автор: ITUA
Час читання: ~5 хвилин

Якщо говорить про тенденції SEO, то щорічно просування ускладнюється і воно вже не таке, як було 5 років назад. Постійно змінюються пріоритети, за якими потрібно встигати стежити (якщо звичайно хочете бути на перших позиціях).

Ось уже тривалий період статистика говорить, що щодня зростає число користувачів, які відвідують сайти саме з мобільного телефону або планшету. Значить, ресурс повинен бути повністю адаптивним для таких пристроїв або мати мобільну версію сайту.

Уже багато чули, що недовго залишилося до того, що Google зробить основним індекс для мобільних пристроїв. З цього виходить, що відсутність мобільної версії або її погана якість негативно позначиться на позиціях вашого ресурсу. Навіть в тому випадку, коли десктопні сторінки були в ідеальному стані і знаходилися в лідируючих позиціях.

Така зміна природно позначиться на видачу і в ній відбудуться різкі зміни. Зрозуміло, що не хотілося б стати одним з аутсайдерів. До цього моменту потрібно бути готовими.

Як не втратити напрацьований результат?

SEO-фахівці повинні якомога більше уваги приділити мобільній версії, якщо не хочуть втратити напрацьованих позицій. Важливо попрацювати над швидкістю завантаження сторінки і над інтерфейсом.

  • Заходячи на ресурс, користувачі миттєво хочуть отримати відповіді на свої питання. Якщо сторінка завантажується більше 3 секунд, 40% людей просто закриє її і піде до конкурентів.  Website speed test

Перевірте швидкість завантаження і якість мобільних сторінок. Якщо вона не відповідає нормам, максимально поліпшите її. Для цього є спеціальний сервіс від Google search.google.com. Ресурс PageSpeed ​​Insights дає рекомендації, на що необхідно звернути увагу, щоб поліпшити показники. Варто розуміти, що не всі зазначені проблеми можливо виправити, але вивчити їх необхідно. Також є схожі сервіси, що також стануть корисними: gtmetrix.com, loadimpact.com.

PageSpeed ​​Insights

Зараз потрібно не втрачати часу і приділити увагу факторам юзабіліті і їх максимально поліпшити на мобільній версії. Але це зовсім не означає, що необхідно забути про декстоп. Обидві версії мають відповідати не тільки нормам пошукових систем, але і бути зручними для людини.

Поки Google ще не вніс зміни, у вас ще є час для виправлення помилок. Не пропустіть його, щоб потім не довелося шкодувати.

Зрозуміло, що за всіма оновленнями власникам ресурсу не вийде стежити самостійно. Тут потрібна команда фахівців. З професіоналами ITUA, ви не будете ні про що хвилюватися. Фахівці з багаторічним досвідом стежать за всіма тенденціями і від цього коректують подальшу роботу. Робіть свій бізнес успішним і станете лідером у власній ніші.

Плануєте майбутній проект з нами?
Плануєте майбутній проект з нами?

Ми завжди раді поділитися своїм досвідом і допомогти вашому бізнесу швидше розвиватися.

Почати роботу з нами