Що таке бухгалтерський облік в бюджетних установах?

Дата: 09.11.2015
Автор: ITUA
Час читання: ~5 хвилин

Що таке бухгалтерський облік в бюджетних установах?

Всі підприємства в країні класифікуються на бюджетні і приватні. Бюджетна установа — це спеціальний заклад, який визначається законодавством України і створюється місцевою владою. Фінансується воно грошима з бюджету країни або місцевої влади. Бухоблік в бюджетних організаціях України підпорядковується безлічам законів.

Бюджетні організації України:

  • органи державного управління (ВР, міністерства);
  • адміністрації місцевого значення та органи управління;
  • різні підприємства держави, які повністю підтримуються грошима країни.

Контроль всіх коштів в установах бюджету

Бухгалтерський облік в бюджетних організаціях України здійснюється державою (зовнішній) і керівництвом підприємства (внутрішній). Рахункова палата може здійснювати зовнішній вигляд контролю. В її функції входить розглядати доцільність застосування засобів із бюджету країни. Внутрішній контроль здійснюється безпосередньо начальником підприємства або організації. Цей вид постійно здійснює контролювання всього фінансового стану структури, його доцільності, виконання необхідних завдань.

Критерії для бухгалтерського обліку:

  1. щорічний звіт за використання кошторисів;
  2. відповідь за свою діяльність перед державою;
  3. оплата податків для закладів бюджету;
  4. нарахування заробітної плати в бюджетних організаціях, платежі кредиторам.

План рахунків бюджетного обліку має кілька нюансів при виконанні, які необхідно враховувати. Всі вимоги прописані на законодавчому рівні.

  • Ніяка бюджетна організація не може давати в борг або надавати позики різним організаціям або іншим особам (фізично, юридично). Деякі випадки дозволяють це зробити, але тільки в рамках передбаченого законодавства.
  • Всі отримані гроші від держави повинні бути витрачені тільки на певні цілі, які повинні відповідати всім кошторисам.

Всі фінансові операції здійснюються бухгалтерами, які і контролюють всі грошові потоки. Тому система кадрів для бюджетних установ повинна бути підібрана дуже ретельно. Адже від цього залежатиме кваліфіковане витрата грошей. Щоб підприємство нормально функціонувало необхідно правильно організувати роботу всієї системи, контролювати складання, порядок виконання всіх звітів і потоків грошових коштів, нарахування зарплат для кадрів у бюджетних організаціях України. Також такі системи не дуже складні. Завдяки цьому можна здійснювати різні бухгалтерські проводки для бюджетних установ швидше, але дуже якісно. Якщо ви хочете купити 1С, Київ в цьому питанні вже давно довіряють компанії ITUA!

Плануєте майбутній проект з нами?
Плануєте майбутній проект з нами?

Ми завжди раді поділитися своїм досвідом і допомогти вашому бізнесу швидше розвиватися.

Почати роботу з нами