Класифікація бюджету: доходи і витрати
Інформація у статті не актуальна. Бітрікс24 - продукт країни-агрессора. Зверніться до нас і ми запропонуємо вам чудову альтернативу.
Класифікація бюджету: доходи і витрати
Бюджет – це важлива складова кожного підприємства. До формування треба підходити з усією відповідальністю. Для цього держава ухвалює різні закони, які допомагають цьому. Одним із таких є інструкція щодо застосування економічної класифікації бюджету. Тут провадиться план рахунків бюджету всього підприємства.
Класифікація бюджету – це система, яка враховує весь фінансовий потік грошей. Він представляє дохід та витрати. Вона є обов’язковою для всіх установ, які фінансуються за рахунок держави. Вони за різними критеріями (склад, джерело) можуть відрізнятися. Завдяки їй можна порівнювати як бюджет країни, а й аналіз доходів інших країн. Це дозволяє прогнозувати та робити їх корекцію. Облік коштів в Україні контролюється на всіх стадіях, що дає змогу уникнути зловживання посадовими особами.
Класифікації для формування бюджету
Для того, щоб сформувати класифікацію бюджету, необхідно розгрупувати показники, які демонструють формування доходу та його розподіл за різними сферами. Така система дуже ефективно допомагає переглянути всю картину та розподілити ресурси за потребою.
Є можливість порівняти дохід та витрати за звітами про виконану роботу, контролювати доцільність використання державних грошей.
При формуванні бюджету орієнтуються на таку класифікацію:
- дохід бюджету;
- його витрати;
- джерело фінансування;
- боргові класифікації.
Усі доходи та витрати мають свої коди економічної класифікації витрат. Дохід теж є величезною класифікацією. Вона складається з груп, підгруп. Кожна така одиниця має власний код. Ці коди є однаковими будь-якого підприємства. Подібна деталізація системи доходу здатна переглядати різні фінансові надходження для загального доходу. Кожна має свій спеціальний код.
Подібна класифікація має свою структуру застосування:
- відокремлює витрати бюджету від одержувачів коштів за всіма економічними показниками;
- витрати на закупівлю товарів, послуг;
- оплата податків.
Витрати також поділяються на групи та підгрупи різних галузей, які позначаються спеціальними кодами. При формуванні бюджету важливо завжди контролювати доходи та витрати. Подібна система допомагає ефективно розподілити гроші на різні галузі. Якщо Вас цікавить обслуговування 1С, наша компанія із задоволенням надасть свої послуги з реалізації та налаштування системи 1С Бухгалтерія.
Підпишіться на розсилку, обіцяємо без спаму
Тільки корисні новини
Ми завжди раді поділитися своїм досвідом і допомогти вашому бізнесу швидше розвиватися.
Почати роботу з нами